Nowoczesne rozwiązanie wirtualizacji infrastruktury IT

Usługa mCloud została przygotowana pod indywidualne potrzeby Klientów. Jest to zwirtualizowana platforma serwerowa, która umożliwia przeniesienie i utrzymanie nowej lub obecnie wykorzystywanej infrastruktury serwerowej do wirtualnego środowiska opartego o technologię Private Cloud.

mCloud znacznie ogranicza konieczność samodzielnego utrzymywania zaplecza sprzętowego oraz technicznego IT, jak również redukuje potrzebę nieustannego inwestowania we własną infrastrukturę informatyczną. Polega na przechowywaniu danych klienta (aplikacji, informacji itp.) na serwerach umieszczonych w profesjonalnym Data Center, zlokalizowanym w Lublinie przy ul. Zana.


 

Technologia w służbie mCloud

Technologia w służbie mCloud

mCloud to nie tylko profesjonalnie zwirtualizowane środowisko, ale również profesjonalne Data Center spełniające warunki bezpieczeństwa fizycznego wymienione w normie ISO 27001. Norma gwarantuje najwyższą jakość i bezpieczeństwo miejsca kolokacji (certyfikat zgodności z dnia 10 grudnia 2012 r., zgodnie z Międzynarodowymi Standardami Praktyki Zawodowej Audytu Wewnętrznego oraz międzynarodowymi standardami audytu informatycznego, rekomendowanymi przez stowarzyszenie audytorów systemów informatycznych ISACA, wydany przez firmę PROMATE Sp. z o.o.).

Miejscem kolokacyjnym całej infrastruktury fizycznej jest Data Center zlokalizowane w Lublinie, przy ul. Zana, wyposażone w najwyższej klasy serwery kasetonowe oraz macierze dyskowe.